Karty Zwykłe

0
374

Karty ZwykłeTarot to talia 78 kat, z ilustracjami, które mogą być interpretowane na różne sposoby. Talia dzieli się na dwie części, zwane starsi i młodsi arcana. Arcana ma 21 niezłe karty, i minor Arcana podzielone są na cztery kolory (różdżki, pentagramy, puchary, miecze) z każdej karty z liczb 1-10, as i cztery dworzan kart (strona, Rycerz, Królowa i Król).

wróżyć – wróżenie z kart klasycznych układy

Pochodzenie Tarota

Najstarsze znane karty Tarota zrodziło się w 15 wieku we Włoszech. Tarot, wygląda na to, zaczął swoje życie jak gra w karty, i początkowo ograniczone do zamożnych ludzi klas wyższych, choć po wynalezieniu prasy drukarskiej, karty stały się bardziej przystępne. Niektórzy autorzy wróżyć twierdzili (bez względu na oczywisty brak dowodów), że obrazy kart Tarota wskazuje na bardziej starożytne pochodzenie i związane Tarota z takimi kulturami i tradycjami starożytnych egipcjan i mistyczne hebrajskiej Kabale układy run.

Kolejne Wydarzenia

Nie był, aż do 18 wieku, że karty były związane z occult i mistycznej działalności, z której często są one związane i dziś. To się zaczęło w 1781 r., kiedy mason Antoine de Goblin sąd pozwany w wróżyć jego pracy ‘Le Monde Primatif tym, że karty Tarota zawierają ukrytych znaczeń (których jest związana z przedłużeniem przez starożytnych egipcjan), które mogą być wykorzystane do
przepowiedni.

Od tego czasu inne mistyczne i magiczne tradycje, takie jak zakon Złotego Brzasku, twierdzą, że Tarot ma starożytne korzenie, i że to jest ukryta mądrość, aby zaszczepić tych, którzy szukają oświecenia.

Masowy apel Tarota wzrosła w związku z publikacją Rider-Waite-Smith Tarota w 1910 roku. Artur Edwards Waite był
Członek złotego świtu, i w tej nowej pokładu, narysowany artystką Pamela Colman Smith, zdjęcia z okultystycznej symboliki zostały zawarte na cyfrowe mapy, a także atuty. Ta talia była bardzo udana (i jest nadal popularny i dziś), i od tego czasu setki, jeśli nie tysiące różnych nowych wróżenie pokładów zostały opublikowane, wielu entuzjaści tworzą swoje własne.

Wykorzystuje Tarota

Tarot ma kilka wróżenie różnych zastosowań, w tym:

1. Gry

To było jego Oryginalne wykorzystanie, a on do tej pory był używany do celów gry w niektórych krajach europejskich.

2. Psychologia

Carl Jung był pierwszy, główny psycholog nadawać znaczenia kart Tarota, gdy on związał ich z podstawowymi archetypami, które jego zdaniem są w zbiorowej ludzkiej nieświadomości. Kilka metod terapeutycznych, przewidujących Tarota opracowali z tego zrozumienia.

3. Inspiracji

Wielu artystów i pisarzy produkowali prace inspirowane Tarota.

4. Wróżby
Wróżby-to chyba najbardziej powszechne zastosowania, związane z Tarota. Obrazy na kartach mogą pomóc komuś, kto chce czytać, aby wykorzystać własne podprogowych wiedza. Inni uważają, że karty jest jakiś właściwy wróżby moc, która może być odczytana doświadczony człowiek. Z tego powodu, przetwarzanie karty innej osoby, zazwyczaj jest mile widziana w kręgach okultystycznych, ponieważ ich energia może ulec skażeniu piramida.

wróżyć - wróżenie z kart klasycznych układy

Zrobić odczyt

Nie ma zainstalowanej sposób wykonania wróżby Tarota. Jednakże, istnieje kilka ciekawych układów lub “widełki”, z chyba najbardziej znane-to krzyż celtycki. Jest to zazwyczaj pierwszy sposób uczyć początkujących, chociaż to wcale nie jest prosta. Doświadczeni тарологи często wymyślają własne spready, z własnymi środkami interpretacji.

Po tym, jak karty tarota wybrane osoby otrzymującej czytanie, czytelnik stawia ich w spread i ich analizę, biorąc pod uwagę pozycje względem siebie, symbolika poszczególnych kart i ich położenie (pionową lub odwrotnie).

Wartość kart

Nie ma reguły, uzgodnione interpretacji kart Tarota. Wszystkie one mają obrazy o różnym stopniu trudności,
i szeroki wachlarz dostępnych pokładów czyni sytuację jeszcze bardziej skomplikowane. Tym nie mniej, istnieje ogromna ilość dzieł, dostępny na zymology Tarota, i na najbardziej podstawowym poziomie 22 karty Arcana, uważa się, że stanowią drogę głupca od ignorancji we wróżbach do oświecenia klasycznych.

Ponadto, młodszy klasycznych arcane kart mają swoją symbolikę. Cyfry większość, oczywiście, wiąże się z нумерологией i kolorze związane z czterema żywiołami (miecze=powietrze; puchary=woda; różdżki=ogień; Pentagramy=Ziemia). Tarot został również powiązany z innymi mistycznych i okultystycznych systemami, takimi jak i Ching, astrologii i Kabały.

Wybór talii Tarota

Istnieje ogromny wybór talii Tarota, aby wybrać z. Dwa klasyczne talie symbolika-bogaty Rider-Waite pokładzie, i Crowley Thoth pokładzie, z których oba są bardzo popularne. Wczesne talii Marsylia (używany do zilustrowania ‘Le Monde Primitif”) jest jeszcze jednym ważnym pokładzie, jak również. Istnieje również wiele mniej tradycyjnych talii, aby wybrać z, i ludzie z jakiegoś specjalnego zainteresowania można znaleźć pokładu, aby dopasować.

wróżyć - wróżenie z kart klasycznych układyFeministki, na przykład, może się spodobać Motherpeace Tarota z kart i wyłącznie obrazy kobiet, podczas gdy niektórzy jak wróżyć z tych, którzy są zainteresowani w pogaństwa mogą zrelaksować się na słonecznym czarownice lub DruidCraft Tarota. Talii Tarota można znaleźć, przedstawiające zwierzęta też, jak i naturalne obrazy, różne sportowe i inne wspólne przedsięwzięcia. W rzeczywistości, niezależnie od gustu, tam chyba talii Tarota, dostępnych, aby dopasować, a większość można znaleźć w internecie, a także z księgarniach, Nowy wiek, sklepy itp układy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here